דיני עבודה ויחסי עבודה

מערכת יחסי העבודה שבין העובדת והעובד לבין המעסיק נשלטת בישראל על ידי רשת רחבה של חוקי מגן הקובעים תנאי עבודה ותנאי שכר מינימליים בהם מחויב כל מעסיק באשר הוא כלפי עובדיו. חוקים אלו קובעים זכויות קוגנטיות (זכויות שאינן ניתנות לוויתור אפילו אם העובד הסכים לוותר עליהן) ובאמצעותם מתערבת המדינה בחוזה העבודה (בין אם זהו חוזה עבודה אישי ובין אם הסכם קיבוצי במקומות עבודה מאורגנים) וזאת, במטרה להגן על העובדים ולאזן את הפער האינהרנטי ביחסי הכוחות שבין עליונותו המובנית של המעסיק אל מול חולשתו של העובד.

במהלך העשורים האחרונים, חלו שינויים רדיקלים במערכת יחסי העבודה בעולם ובישראל, בין היתר, כתוצאה מתהליכי הגלובליזציה. מחקרים מצביעים על חשש הולך וגובר מפני מיצוי האינטרס הכלכלי של המעסיק על חשבון העובדים, התנערות מאחריות כלפי העובדים מפאת אי קיום העסקה ארוכת טווח, העסקה באמצעות קבלני כח אדם, העדפת מהגרי עבודה זולים על פני עובדים מקומיים, מיקור חוץ, פגיעה בפנסיה ובתנאים הסוציאליים וכו’.

חוקי העבודה בישראל רבים ומכסים כל שלב ביחסי עובד-מעסיק החל משלב הקליטה, הכשרה, עבודה, שכר, קידום, הליכים משמעתיים וסיום יחסי העבודה. יחסי העבודה יכולים להיות מורכבים ולעתים קרובות כרוכים במגוון רחב של מצבים הנשלטים על ידי מספר מערכות דינים ופסיקת בתי הדין לעבודה. הניסיון הרב שצברתי בכל אחד מהיבטים אלה של יחסי עובד-מעסיק, אני יכולה לעזור לך להתמודד עם האתגרים ולפתור את כל סוגיות העבודה בדרך יעילה ומקצועית.

משרדי מעניק ייצוג משפטי בכל תחומי התעסוקה ודיני העבודה בהליכים משפטיים ובגישור.

ייצוג מעסיקים

משרדי מייעץ למעסיקים במטרה לסייע להם לעמוד בדרישות חוקי המגן כשהדגש הוא על ייעוץ מונע כדרך הטובה ביותר למניעת התדיינויות משפטיות. להשגת מטרה זו, אני עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מעסיקים ואנשי מקצוע מתחום משאבי אנוש כדי לסייע להם לגבש מדיניות תעסוקה ונהלי עבודה, להבין את עקרונות דיני העבודה ולעמוד ביעדי הצמיחה והרווחיות של עסקיהם, תוך התייחסות “לנוף המשתנה” של חוקי העבודה ושוק העבודה הדינמי.

לשם כך, משרדי מספק לעסקים מכל הסוגים והגדלים מגוון רחב של שירותים בנושאים כגון:

 • הסכמי העסקה, לרבות הסכמי סודיות וסעיפי אי תחרות;
 • סיוע בהכנת קוד אתי והפצת נוהלי עבודה, מדיניות ותקנות של החברה;
 • הטרדה מינית והתנכלות בעבודה;
 • הדרכות פרואקטיביות לעובדים ולאנשי הסגל;

ליטיגציה תעסוקתית

במקרה בו החברה שלך נתבעת או תובעת, אני מנוסה בלטיגציה תעסוקתית ובעלת ניסיון רב בייצוג מוכוון תוצאות לפתרון הבעיה המשפטית בצורה מיטבית.

ייצוג עובדים

הבנה ומימוש הזכויות שלך במקום העבודה עלולה להיות מאתגרת ומאיימת. הלחץ הנובע מאובדן הפרנסה מסיבות שאינן בשליטתך כמו: אפליה על סוגיה (על רקע מין, גיל, דת, מצב משפחתי וכו’), הפרות שכר ושעות עבודה, או סיום פסול של העסקתך (פגמים בהליך השימוע, פיטורין בלתי חוקיים, ועוד) נתפס כגורם לחץ העלול להשפיע על כל תחומי החיים שלך. אין ספק, כי התרחשות של אירוע מזעזע באופן משמעותי במקום העבודה, כמו פיטורין, עלול לעורר תחושות של אובדן אמון, כעס, בלבול ואף חשש קיומי הכרוך באובדן מקור הפרנסה.

משרדי מעניק ייעוץ וליווי משפטי בכל אחד מהתחומים הבאים:

 • תביעות סביבת עבודה עוינות, כולל:
  • אפליה על כל סוגיה (מין, דת, גזע, מוגבלות פיסית או נפשית, גיל ועוד)
  • הטרדה מינית
  • התעמרות בעבודה
 • שכר עבודה ושעות עבודה, כולל תביעות אי-תשלום שעות נוספות
 • הסכמי פיטורים, תנאים ואכיפה
 • פיטורין בלתי חוקיים

אם לדעתך זכויותיך מופרות בעבודה, אוכל לעזור לך להבין כיצד להתקדם עם תביעה משפטית נגד המעסיק שלך על מנת להבטיח קבלת הפיצוי שמגיע לך.

 

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב print
Print
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן